PARTIZAN PAO U FINIŠU: Lijetuvos Ritas trojkama srušio crno-bele

18.10.2017

17:57 >> 19:46

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Lijetuvos Ritasa 91:80 (15:17, 24:26, 21:19, 31:18) u meču 2. kola grupe C Evrokupa.

RepublikaFoto: kkpartizan.rs
Miler u akciji protiv Lietuvos Ritasa

Crno-beli su zabeležili i drugi poraz u Evrokupu. Partizan je imao prednost u većem delu utakmice, ali su iskusniji gosti meč prelomili u poslednjoj četvrtini i zasluženo su stigli do pobede.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Patrik Miler sa 24 poena, dok je Najdžel Vilijams-Gos ubacio 11. Miler je nekoliko sati uoči početka utakmice imao saobraćajni udes, ali je stigao na meč i bio je najefikasniji u domaćem timu.

U pobedničkom timu istakli su se Rokas Giedraitis sa 28 poena i Lukas Mavrokefalidis sa 26.

Partizan je odlično počeo utakmicu i poveo 8:0. Gosti su uspeli da prekinu seriju crno-belih, ali je Partizan prvih 10 minuta rešio u svoju korist, 17:15. Gosti su poveli početkom druge četvrtine, ali je Partizan napravio preokret. Izabranici Miroslava Nikolića su na odmor otišli sa četiri poena prednosti.

Crno-beli su tokom cele treće deonice bili u vođstvu, a Ritas nije dozvolio trojkama domaćem timu da se odlepi.

U poslednju četvrtinu se ušlo se sa dva poena prednosti za Partizan, ali je litvanska ekipa sa sedam vezanih poena preokrenula rezultat i povela.  Minut i po pre kraja meča Ritas je posle poena Berona i Mavrokefalidisa stigao na najvećih plus deset – 74:84. Gosti su potom iskusno sačuvali prednost i zasluženo su stigli do pobede.

Partizan je na poslednjem mestu na tabeli sa dva poraza. Litvanci imaju pobedu i poraz.

Crno-beli će u narednom kolu gostovati ekipi Bilbaoa.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut - Poraz Partizana od Lijetuvos Ritasa 91:80

37. minut - Gosti sa dve trojke prelamaju meč. Lietuvos Ritas vodi 79:74

36. minut - Partizan se ne predaje. Crno-beli ponovo vode 74:73

34. minut - Nastavlja se drama u Pioniru. Ekipe se smenjuju u vođstvu, 70:70

32. minut - Lietuvos je zaigrao angažovanije na startu poslednje četvrtine i stigao do vođstva od 68:66

III četvrtina

30. minut - Crno-beli ulaze sa plus 2 u poslednju četvrtinu

28. minut - Partizan nastavlja sa dobrom igrom. Crno-beli sada vode 60:54

24. minut - Crno-beli održavaju vođstvo. Partizan vodi 51:47

22. minut - Partizan vodi 45:39.

II četvrtina

20. minut - Kraj druge četvrtine. Partizan je serijom 8:0 u finišu prvog poluvremena na pauzu otišao sa vođstvom od 43:39

18. minut - Gosti ponove vode. Giedratis briljira u redovima Lietuvos Ritasa. On je do sada postigao 20 poena za Lietuvos. Litvanci vode 39:35.

16. minut - Tajm-aut je urodio plodom. Partizan je preokrenuo rezultat i sada crno-beli vode 30:28

14. minut - Trener Partizana Muta Nikolić traži tajm-aut. Gosti su se razigrali i vode 28:24.

11. minut - Gosti su bolje otvorili drugu četvrtinu. Serija Litvanaca od 5:0 za 17:20

10. minut - Crno-beli posle prve četvrtine vode 17:15. U redovima Partizana najbolji je bio Strahinja Gavrilović sa 7 poena

9. minut - Partizan ne da vođstvo, 17:13

7. minut - Partizan održava vođstvo, 14:11

4. minut - Serija gostiju od 5:0, Litvanci na minus 4, 11:7

3. minut - Nastavlja se serija Partizana. Crno-beli vode 8:0. Partizan na plus 9, 11:2.

2. minut - Partizan vodi 4:0.

1. minut : Utakmica je počela