INFARKT ZAVRŠNICA U "PIONIRU" PRIPALA ZVEZDI: Hladnokrvni Davidovac i Beron odveli crveno-bele na korak od odbrane trona!

15.06.2019

16:39 >> 18:12

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u trećem meču finalne serije Superlige Srbije pošto su bili bolji rezultatom 96:90 i tako stigli na korak do odbrane titule i 5. titule prvaka Srbije u nizu.

Večiti derbi!

Nisu dobro crno-beli ušli u meč, Partizan je promašio četiri trojke na startu, dok je Zvezda igrala sigurnije i ofanzivnije.

Izgarale su obe ekipe na terenu, aktuelni šampion Srbije je nametnuo svoj ritam, ali Partizan je solidno pratio ako uzmemo u obzir loše otvaranje utakmice.

Igralo se brzo i napadački,  Renfro je odigrao nekoliko znalačkih poteza i držao crno-bele u egalu, a onda je proradio Marinković koji je zatrpao koš domaćina, pratio ga je Jaramaz. U redovima Zvezde mu je sjajno parirao Faje koji je imao jaku podršku Berona i Odža. Zvezda je otišla na veliki odmor sa 3 poena viška.

Veličković je raspalio sa distance i vratio stvari na nulu na startu drugog poluvremena, ali Zvezda je u nastavku zaigrala pametnije, crveno-beli su igrali na sigurno, Partizan se vraćao trojkama u život, međutim, aktuelni šampion je konstantno bežao i nije dozvolio Partizanu da preuzme inicijativu.

Međutim, nije moglo bez drame. Zvezda je protraćila nekoliko napada i Partizan je bio za petama, u poslednjoj četvrtini su imali crveno-beli i plus 10, ali to u derbiju ne znači ništa, ispostavilo se i ovog puta.

Davidovac je uzeo u stvari u svoje ruke pogodio dve bitne trojke, ali crno-beli nisu odstupali, ponovo je mladalački duh Trinkijerijevih izabranika došao do izražaja. Pored Davidovca u heroja crveno-belih u ovom meču je izrastao Bili Beron koji pored toga što je odigrao sjajan meč i bio najefikasniji u pobedničkom timu, stao je na liniju slobodnih bacanja i hladnokrvno pogodio u trenucima kada se lomio meč.

Sve je bilo rešeno kada je Kej-Si Rivers pogodio trojku iz ugla za 92:85 na samo pola minuta do kraja utakmice.

Bili Beron najbolji u redovima Crvene zvezde sa 25 poena, Davidovac je dodao 17, dok su Odžo i Faje dodali po 11. Kod Partizana Vanja Marinković 21, ali samo 4 u drugom poluvremenu. Renfro je dodao 18, Jaramaz 15 poena.

Meč ste mogli da pratitte uživo na našem sajtu.

IV četvtina KRAJ MEČA Zvezda - Partizan 96:90.

10. minut -  Kejsi Rivers postiže poene za 92:85. Ukupno 15. trojka crveno-belih večeras! Kraj meča!

9. minut - Partizan na samo dva poena zaostatka! Tri slobodna bacanja za Bilija Berona! 88:83

7. minut - Davidovac raspalio sa trojke samouvreneo i pogodio, Renfro pogađa pod faulom, a onda još jednom Davidoooovac! 85:79

6. minut - Zvezda je prokockala nekoliko napada, Partizan pravi seriju 7:0! 79:76.

5. minut - Pejdž drži Partizan u igri, još jedan faul u napadu Zvezde! 79:71

3. minut - Odžo siguran sa linijue slobodnih bacanja, Zvezda na velikih plusa 10! 76:66

2. minut - Davidovac pogađa na isteku napada! Gagić je završio meč pošto je napravio 5. faul! 73:66

1. minut - Tačka usijanja je dostignuta! Čvrta igra, razmena sa linije slobodnih bacanja. 70:66

Kraj III četvrtine 68:62

10. minut - Zvezda je imala poslednji napad koji nije iskoristila, ali je uspela da sačuva prednost.

8. minut - Faje uvećava prednost crveno-belih 68:60.

7. minut - Branko Lazić pogađa važnu trojku prethodno je pogodio Marinković sa linije slobodnih bacanja. 66:60

6. minut - Trojka Pejdža, vraća Rivers! 63:57

5. minut - Upisuje se Rivers u stelce, Janković pogađa trojku, Čović vraća! Ključa dvorana "Aleksandar Nikolić" 60:54.

4. minut - Beron nastavlja sa sjajnom partijom, Čović dodaje sa linije slobodnih bacanja 54:50.

2. minut - Veličković trojkom izjednačuje, nastavlja se brz tempo! 50:50

1. minut - Beron otvara drugo poluvreme poenima, on je najbolji Zvezdin pojedinac. 50:45

II Četvrtina:

10.minut - Nakon zakucavanja Odža, Marinković pogađa sa deset metara! Ali, trojkom vraća Mohamed Faje! Marinković iz kornera za triiii! Beron pogadja za dva, a na isteku prvog poluvremena Radanov ulazi u igru po prvi put na parket. Razmena poena sa obe strane na relaciji Renfro - Beron - Renfro za dva poena.

Trenutni rezultat 48:45.

9. minut - Branko Lazić je opet promašio šut za tri poena, nastavlja se loše šutersko veće kapitena Zvezde. Nakon polovičnog učinka Renfroa na liniji za slobodna bacanja, isto je uradio i Bili Beron na drugoj strani.

Trenutni rezultat 39:35.

8.minut - Beron pogadja za dva, ali Marinković uzvraća istom merom uz faul. Tajm aut Crvene zvezde.

Nakon tajm auta, Marinković dolazi do jednog poena sa linije bacanja.

Trenutni rezultat 38:34.

6.minut - Partizan se sa brzih pet poena vraća u igru, ali pogadja trojku Bili Beron!

Trenutni rezultat 36:30.

4.minut - Zvezda trojkom dolazi do +4. Majkl Odžo nakon pasa Čovića dolazi do poena uz faul. Veličković pogadja za dva, a potom uzvraća Beron.

Trenutni rezultat 29:25.

U hali su i ljubimci crveno-bele publike: Luka Mitrović, Vladimir Štimac i Nemanja Nedović.

2.minut - Prvi put na parketu Nemanja Nenadić umesto Branka Lazića. Dva promašena šuta za tri poena, sa jedne strane Renfro, a sa druge Simanić. Naredni napad crveno-belih završava se Riversovim faulom u napadu. Partizan nije kaznio grešku Amerikanca.

Trenutni rezultat 24:23.

10.minut -  Crveno-beli dobrom igrom dolaze do 22:18, prva trojka kapitena Lazića!

9.minut - Brza igra na obe strane, pogodili su za dva Rivers i Renfro. U igru je prvi put večeras i Onjen Jaramaz. Nakon pogotka Simanića za dva, iz driblinga pogađa Stefan Janković za tri. Trenutni rezultat 18:18.

7.minut -  Prvi put na terenu večeras Rivers, Simanić i Renfro. Branko Lazić posle promašene trojke pravi drugu ličnu grešku. Simanić pogađa trojku za 13:13.

5.minut -  Prva trojka za Partizan nakon dobrog šuta Vanje Marinkovića. Neuspešni napadi na obe strane - 10:7

3.minut - Odlična igra Crvene zvezde na početku utakmice, Partizan je već promašio četiri trojke! Trenutni rezultat 7:2.

1. minut - Prvi faul na utakmici posle samo petnaest sekundi, Lazićeva lična greška. Prvi poeni, Davidovac je pogodio za dva..

Utakmica  uskoro počinje, u hali Aleksandar Nikolić trenutno je oko 4000 gledalaca

Startna petorka Crvena zvezde: Dejan Davidovac, Branko Lazić, Majkl Odžo, Bili Beron i Mohamed Faje

Startna petorka Partizana: Novica Veličković, Vanja Marinković, Markus Pejdž , Đorđe Gagić  i Aleksej Nikolić

18:50 - Sudijsku trojku na ovoj utakmici čine Milivoje Jovčić, Marko Juras i Uroš Nikolić.

- 18:46 - Na desetak minuta do početka utakmice, u hali je blizu 2500 gledalaca...

18:45 - BEZ DOBRIĆA!

Nema Ognjena Dobrića u sastavu Crvene zvezde, umesto njega u timu je Aleksa Radanov.

Mnogo bure je izazvala finalna serija Košarkaške lige Srbije... Nakon prve utakmice imali smo saopštenje Partizana u kojem su crno-beli pretili istupanjem iz lige i tražili hitne promene u vrhu lige po okončanju tekuće sezone. Sa druge strane, nakon poraza u drugoj utakmici, Crvena zvezda je izdala saopštenje u kojem je "ironično" pohvalila organizaciju utakmice Partizana.

Crvena zvezda i Partizan su ove sezone odigrali osam međusobnih susreta, a crveno-beli vode 5:3. Zanimljivo da je na čak šest utakmica slavio domaćin, dok je jedan meč na neutralnom terenu završen pobedom Partizana. Ekipa Milana Tomića je ove sezone osvojila ABA ligu, dok je Andrea Trinkijeri uspeo da osvoji Kup Radivoja Koraća sa crno-belima.