REMI SA RUMUNIMA: Mitar dao dva gola, ali nije mogao sam - Srbija ispustila pobedu

10.09.2018

20:40

U drugom meču Lige nacija Srbija je ostala bez pobede. Izabranici Mladena Krstajića remizirali su na svom terenu sa selekcijom Rumunije - 2:2 (1:0).

Šteta, mogli smo mnogo više... Selektor je izvršio čak pet promena u odnosu na prošli meč. Na terenu su bili Spajić, Kolarov, Milinković-Savić, Lukić i Ljajić, dok su roviti Matić, Rodić i Milenković ostali na klupi.

Srbija je povela u 26. minutu. Aleksandar Mitrović je pokazao da je u velikoj formi! On je posle velike gužve, u stilu klasičnih gol igrača, uspeo da ugura loptu u mrežu. Naši momci su pred oko 15.000 navijača u Humskoj nastavili da prete, ali nisu u prvih 45 minuta uspeli da savladaju golmana rivala.

Na startu nastavka Srbija je doživela hladan tuš. Kolarov je napravio penal, a Stančiju je bio precizan za 1:1. Gol je presekao našu selekciju i bilo je potrebno vreme da se vratimo.  Činilo se da je sve došlo na svoje u 64. minutu! Mitrović je postigao strašan gol. Gradio se, a onda udarcem sa distance pogodio mrežu. Bio je to njegov 19. pogodak u dresu Srbije. Ipak, nismo dugo izdržali, samo pet minuta kansije Cukudena je izjednačio.

Lako smo izgubili dva boda, ovakve greške se teško praštaju na velikoj sceni.

U oktobru slede dva gostovanja, prvo u Podgorici (11. oktobar), a zatim i u Bukureštu (14. oktobar), dok će u novembru "orlovi" dva puta biti domaćini - 17. novembra Crnoj Gori, a tri dana kasnije Litvaniji.

TOK MEČA:

Drugo poluvreme: Šteta!

90. minut - Utakmica je završena!

- Meč prati 15.500 gledalaca.

77. minut - Ljajić ide van igre, Prijović ulazi.

71. minut - Lukić izlazi na terenu je Matić.

68. minut - GOOOOOLLLLl - Ruminija je izjednačila! Strelac je Cukudean.

64. minut - Sergej izlazi u igri je Kostić.

63. minut - GOOOOOOLLLL - Kako igra Aleksandar Mitrović! Naš napadač postigao je strašan pogodak za 2:1!

60. minut - Tukao je Mitrović ali nije uspeo da pogodi metu.

58. minut - Opao je tempo meča posle gola rivala.

48. minut - GOOOOLLLLL - Stančiju je pogodio - 1:1.

47. minut - PENAL ZA RUMUNIJU! Kolarov je srušio Kričijua, sudija je pokazao na belu tačku.

46. minut - Meč je nastavljen!

Prvo poluvreme: Mitar pogodio!

45. minut - Prva ozbiljna prilika za Rumune, ali prečka!

39. minut - Utakmica ulazi u mirniji tok pred kraj prvog poluvremena.

33. minut - Srbija se u ovim trenucima pita na terenu.

26. minut - GOOOOOL! Mitrović za vođstvo Srbije. Posle centaršuta Kolarova Mitrović se najbolje snašao.

25. minut - Posle centaršuta Kolarova, Milinković Savić je pokušao glavom. Još jedna propuštena prlilika.

21. minut - Srbija drži inicijtivu, pokušava, drži loptu u posedu.

16. minut - Imala je Srbija još jednu priliku preko Mitrovića. Konstantan pritisak na gol Rumuna.

13. minut - Napada Srbija od samog starta, čeka se bolja prilika.

8. minut - Dobro je centrirao Rukavina, Milinković Savić se nije dobro snašao. Odmah iz kornera još jedna prilika za Srbiju i ponovo prečka, Mitrović nije imao sreće. Četiri puta su reprezentativci Srbije protiv Litvanaca pogađali prečku.

7. minut - Rumuni dva napada zaredom prete, imali su naši reprezentativci sreće.

5. minut - Drže reprezentativci Srbije loptu u svom posedu na početku meča.

1. minut - Utakmica je počela.

20:45 - Sve je spremno za početak utakmice. Navijači na stadionu skandiraju"Kosovo je srce Srbije!".

20:30 - Polako navijači pristižu na stadion:

RepublikaFoto: Srpski telegraf

20.07 - Evo kakva je atmosfera na stadionu:

19.36 - Evo i sastava timova:

Srbija: Dmitrović - Rukavina, Spajić, Veljković, Kolarov - Maksimović, Lukić - Ljajić, Milinković Savić, Tadić - Mitrović

Rumunija: Tatarušanu - Manea, Balaša, Spaunaru, Banku - Marin, Anton, Stančiju - Kipčiju, Cukudean, Draguš.

19.35 - Dobrodošli na naš lajv-blog.  U prvom meču novog takmičenja, Srbija je bila bolja od Litvanije u gostima (1:0).