NA MIŠIĆE SA TRNAVOM: Radonjić doneo Ligu Evrope, sa Salcburgom za ostvarenje sna!

14.08.2018

21:01 >> 21:08

Fudbaleri Crvene zvezde posle produžetaka uspeli su da pobede Spartak iz Trnave u revanš meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 2:1 i ovim podvigom se plasirali u Ligu Evrope, a takođe obezbedili plej-of u najelitnijem fudbalskom takmičenju.

Radonjić pokorio Trnavu!

Utakmica je počela eksplozivno, iako se očekivalo početno odmeravanje snaga, tvrda utakmica od samog starta, domaći su poveli već u 6. minutu. Posle dobre akcije Bakoš je prevario Borjana i raspalio stadion.

Međutim, ne zadugo. Nije prošlo ni 45 sekundi, Ben je postigao pogodak za reprizu beogradskog meča, ali ovog puta su uloge zamenjene. U 7.minutu Stojiljković se sjajno izborio za loptu i uposlio Bena. Ben je šokirao Slovake i meč je dobio totalno drugačiji tok. Crveno – beli su u nastavku prvog perioda igre napadali, Radonjić je dva puta zapretio, ali oba puta bio izblokiran.

Ravnopravnija igra je viđena u drugom poluvremenu. Dok su crveno-beli držali konce u rukama u prvom delu igre, domaći su se aktivirali u drugom.

Međutim, fudbaleri Spartaka nisu imali nijednu ozbiljniju prilku za gol, dok su gosti dva puta zapretili preko Stojiljkovića, ali nije htela lopta u gol.

U regularnom delu igre nismo dobili pobednika, ali crveno- beli sjajnim golom Radonjića stižu do pobedonosnog gola u produžecima . Gol kojim je Crvena zvezda izborila plasman u Ligu Evrope i nastavak u najelitnijem fudbalskom takmičenju gde će odmeriti snage sa Salcburgom.

Imali su Slovaci stopostotnu šansu za izjednačenje sa bele tačke, ali Godal pogađa prečku, crveno - beli su slavili u ovoj jako važnoj utakmici 1:2 za nastavak evropskog puta.

DRUGI PRODUŽETAK

120. minut - Spartak je promašio penal. Godal je zakucao loptu u prečku.

110. minut - Kontrolišu fudbaleri Crvene zvezde igru.

106. minut - Izlazi Radonjić, ulazi Babić.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

103. minut - Zamalo da Zvezda poveća vođstvo. Gobeljić je umesto da sam završi akciju, pokušao da proigra Bena i poslao loptu u aut.

98. minut - GOOOOOLLLLL -Radonjić! Ben je poslao sjajnu loptu, a reprezentativac Srbije je pobegao odbrani i pogodi!

91. minut - Utakmica je nastavljena!

DRUGO POLUVREME

90. minut - Igraće se dva minuta nadoknade.

86. minut - Žuti karton za Pavkova u duelu sa Totom.

85. minut - Izlazi Simić, ulazi Jovičić.

81. minut - Velika greška igrača Crvene zvezde, za malo da ih košta gola. Srećom, Borjan siguran.

75. minut - Izmena u ekipi crveno-belih. Ulazi Pavkov umesto Stojiljkovića.

71. minut -  Pokušao je Ben iz slobodnog udarca sa 25 metara, lopta je otišla preko gola.

67. minut - Ben je uposlio Radonjića, međutim uspeli su da ga blokiraju, odbija se lopta do Stojiljkovića,

ali ne uspeva da je pošalje u gol.

60. minut - Proigrao je Radonjić Stojiljković, sjajna šansa za Beograđane, Stojiljković je pokušao da obiđe golmana Spartaka, okliznuo se i oborio Čudija i onda dobio još i žuti karton.

54. minut - Opasno je bilo, slobodan udarac za Slovake, Borjan sjajno boksuje, brzo se vraćaju crveno - beli u napad, ali bez bolje organizacije.

51. minut - Strašan start Slobode nad Benom. Zvezdin fudbaler je na kratko izgubio svest. Srećom sve je u redu.

49. minut - Prete domaći odmah na početku drugog perioda.

PRVO POLUVREME

44. minut - Stojiljković je posao dugu loptu na levu stranu ka Radonjiću, ali šut je izblokiran. Domaći kreću u napad, ali bez bolje organizacije. Tvrda utakmica.

41. minut - Oštar start nad Simićem. Slobodan udarac za crveno-bele, nisu ga najbolje iskoristili.

36. minut - Žuti karton za Stojkovića!

35. minut - Bakoš dobija žuti karton zbog starta nad Savićem. Savić je van terena bio na kratko.

Na tribinama se ori: "UEFA je mafija, Kosovo je Srbija!"

32. minut - Mirniji period utakmice posle žestokog početka.

26. minut - Brzo se smenjuju napadi obe ekipe. Radonjić se sjajno izborio za poziciju i posle šuta Zvezda dobija korner, ne uspevaju crveno-beli da stvore bolje priliku.

RepublikaFoto: ST/D.K.

23. minut- Posle izvedenog kornera domaćih, crveno-beli se brzo vraćaju u napad, Radonjić je dobro centrirao, ali nije bilo njegovih saigrača u kaznenom prostoru.

21. minut- Evo malo atmosfere sa stadiona.

18.minut- Ne uspevaju domaći da se organizuju u nastavku, stiče se utisak da crveno-beli drže sve pod kontrolom. Strašan start nad Simićem, žuti karton za Godala, iako je start bio za crveni.

13. minut- Šokirali su Beogađani Slovake, rastrčali su se po terenu, ofanzivci Spartaka strepe.

7.minut - GOOOOOL! Izjednačuje Crvena zvezda ekspresno. Stojiljković se sjajno izborio za loptu i uposlio Bena. Gledamo reprizu iz Beograda, 2 gola za 60 sekundi.

6. minut - GOOOOOL! Posle dobre akcije domaćih Bakuš je glavom savladao Borjana.

1. minut Utakmica je počela.

20:00 "Delije" čekaju da uđu na stadion.

19:29 Evo malo atmosfere pred početak utakmice.

RepublikaFoto: ST/D.K

19.:10 Trener crveno-belih, Vladan Milojević rešio je da promeša karte pred meč sa Slovacima, pa se u startnoj postavi nalaze Simić i Jovančić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Degenek, Rodić, Jovančić, Krstičić, Ben, Simić, Radonjić, Stojiljković.

SPARTAK: Čudi, Kadlec, Tot, Godal, Čonka, Jirka, Grendel, Sloboda, Grešak, Rada, Bakoš.

Sudija: Serdar Gezibujuk (Holandija).

Prvi meč je završen rezultatom 1:1, što znači da Slovaci imaju dobre šanse da na svom terenu dokažu da nisu autsajderi. Spartak će imati veliku podršku navijača, ali kvalitet je na strani beogradskih crveno-belih koji će takođe imati podršku od oko 3000 svojih poštovalaca.

Ako izbaci Spartak, Zvezda će za plasman u Ligu šampiona najverovatnije igrati protiv Salcburga, koji je u prvom meču ubedljivo savladao Škendiju. U slučaju neuspeha, Crvena zvezda će imati priliku da dođe do grupne faze Lige Evrope, a rival u plej-ofu će joj po svemu sudeći biti Olimpija iz Ljubljane.