FRANCUZI NA KROVU SVETA: Trikolori ugasilil "vatrene"

15.07.2018

16:53 >> 16:27

Fudbaleri Francuske osvojili su Svetsko prvenstvo savladavši u finalu Hrvatsku 4:2.

Dešan na rukama svojih pulena

Luka Modrić je poveo hrabro svoje saigrače u finalni duel, ali su Francuzi poveli autogolom Marija Mandžukića u 18. minutu, posle prekršaja koji je izveo Antoan Grizman.

"Kockasti" su deset minuta kasnije izjednačili preko Ivana Perišića.

Potom u 38. minutu penal za Francusku. Sudija je koristio VAR sistem kako bi bio siguran u ispravnost svoje odluke, a precizan sa bele tačke bio je Grizman koji je Subašuića poslao u jednu stranu a loptu u drugu.

Identičan scenario i u drugih 45. minuta, Hrvati su napadali a Francuzi postizali golove.

Sjajna kontra "Trikolora" u 59. minutu koju je poveo Mbape je krunisana pogotkom Pola Pogbe, čiji je prvi pokušaj bio izblokiran, ali drugi je bio neodbranjiv – 3:1.

Potom dva gola u svega četiri minuta. Mbape je ostao jedan na jedan sa Vidom, uputio je udarac ka golu Subašića i pogodio "malu mrežicu". Mbape je prvi tinejdžer posle Pelea koji je postigao više od tri gola na Mundijalu.

Na drugoj strani terena najiskusniji , golman Ugo Loris je poklonio gol Mariju Mandžukiću. Želeo je da ga preševa međutim Mario nije naseo na fintu i loptu je smestio u mrežu za 4:2.

Ovo je Francuzima druga titula Šampiona sveta, prvu su osvojili u domovini 1998. godine.

Upravo je selektor Didije Dešan bio član te selekcije kada su Francuzi na dres stavili prvu zvezdicu, a sada je kao selektor "prišio" i drugu zvezdicu na dres Francuzima.

TOK MEČA:

II poluvreme

95. minut: Kraj meča

90.minut: Pogba je imao još jednu priliku za gol ali nije bio dovoljno koncentrisan

80. minut: Udarac Rakitića preko gola

69. minut: GOOOOOL: Loris je hteo da preševa Mandžukića, nije uspeo nego je primio gol

65. minut: GOOOOL: Mbape sa kapice smešta loptu u mrežu Subašića

59. minut - GOOOOL: Pol Pogba iz drugog pokušaja, drugog uzastopnog udarca postiže novi pogodak za Francusku

55. minut: Dovoljno govori o tome kako je Kante igrao finalnu utakmicu kada ga je Dešam izveo iz igre

48. minut: Ugo Loris sjajno interveniše i ne dozvoljava da Hrvati izjednače

46. minut: Drugo poluvreme je počelo. Prvi prete Francuzi preko Grizmana koji loptu poslao u naručje Subašića

I poluvreme

45. minut - Prvo poluvreme je za nama

38. minut - GOOOOL: Subašić je igrao rukom u kaznenom prostoru, sudija je posle pregledanog VAR-a dosudio penal, a Antoan Grizman

28. minut - GOOOOL: Ivan Perišić poravnava rezultat na 1:1

18. minut - GOOOOL: Grizmana je izveo slobodan udarac, lopta je zakačila Marija Mandžukića i završila u mreži Subašića

15. minut - Iako su Argentinci ispali Dijego Armando Maradona koji je imao svoj šou na ovom prvenstvu je u Moskvi na finalnom duelu

Maradona

10. minut - Francuzi za sada nešto teže prelaze na protivničku stranu, posebno zato što Hrvati prave prekršaje na sredini terena

1.minut - Utakmica je počela

14.15 - Evo i malo statistike:

14.10 - Obrni okreni, svi se još uvek smeju Nikoli Kaliniću... Evo šta bio on mogao da radi dok traje finale:

14.01 - FIFA će nagraditi pobednika duela između Hrvatske i Francuske, budućeg svetskog šampiona, sa 38 miliona dolara.

14.00 - Dobar dan i dobro došli na naš blog posvećen finalu SP. Jedno je sigurno, očekuje nas vrhunski fudbal.