MAŽIĆ PERFEKTAN: Belgija šokirala Brazil, "Boginja" ostaje u Evropi!

06.07.2018

17:47 >> 19:53

Fudbalska reprezentacija Belgije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva. Belgija je u Kazanju pobedila Brazil 2:1.

Belgija je povela autogolom Fernandinja u 13. minutu. Na 2:0 povisio je Kevin de Brujne u 31. minutu. Jedini gol za Brazil postigao je Renato Augusto u 76. minutu.

Belgija će u polufinalu igrati sa Francuskom, koja je bila bolja od Urugvaja 2:0.

U subotu će se u preostala dva četvrtfinala sastati Engleska - Švedska i Hrvatska - Rusija. Ovo znači da će novi svetski šampion biti neka reprezentacija iz Evrope.

Meč u Kazanju odlično je vodio najbolji srpski arbitar Milorad Mažić.

Prvu veliku šansu na utakmici imao je Tijago Silva u 8. minutu kada je posle kornera pogodio stativu. Belgija je povela u 13. minutu sa 1:0 posle kornera s desne strane koji je izveo Azar, a na prvoj stativi je loptu zakačio Vensan Kompani, da bi ona potom pogodila Fernandinja i prevarila Alisona.

Brazil se otvorio posle primljenog gola,a u 31. minutu usledila je kontra Belgije koju je realizovan De Brujne. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu Brazil je imao potpunu inicijativu. Belgijanci su propustili nekoliko šansi, a više puta su i tražili penal od Mažića. Brazil je u 76. minutu smanjio na 2:1 golom Renata Augusta.

Brazil je posle toga imao još tri dobre prilike, preko Augusta i Kutinja, kao i Nejmara, ali je dvaput završila pored gola, dok se u sudijskoj nadoknadi vremena istakao Tibo Kurtoa odličnom paradom.

TOK MEČA:

II poluvreme

95. minut - Kraj utakmice. Belgija slavi sa 2:1!

93. minut - Kakav šut Nejmara i kakva odbrana Kurtoe. Novi korner za Brazil, ali nema promene rezultata.

90. minut - Nejmar opet traži penal! Mažić pokazuje da se meč nastavi. Utakmica je produžena za 5 minuta.

84. minut - Dobar prodor Nejmara, koji je prosledio loptu do Kutinja, a ovaj je šutirao daleko od gola. Kakva šansa za Brazil da izjednači. Svi Brazilci su se uhvatili za glavu.

80. minut - Kakva šansa za Brazil! Renato Augusto je bio sam na oko 16 metara od gola Kurtoe, a kada su svi videli loptu u mreži, ona je završila pored gola.

79. minut - Ofanziva Brazila! Brazilci napadaju iz svih pozicija!

76. minut - GOLLLL! Brazil smanjuje na 2:1 golom Renata Augusta!

74. minut - Novi duel Daglasa Koste i Kurtoe. Ponovo je golman Belgije siguran na golu!

71. minut - Brazil ima više od igre. Daglas Kosta pokušava iz daljine, a Kurtoa je siguran na golu.

66. minut - Navijači širom sveta hvale Milorada Mažića.

62. minut - Nova šansa za Brazil. Daglas Kosta je šutirao, a Kurtoa je odbio loptu na nogu Paulinju, koji se nije najbolje snašao.

59. minut - Kakva kontra za Belgiju. Azar šutira tik pored gola.

56. minut - Gabrijel Žezus je prevario jednog Belgijanca u kaznenom prostoru, proturivši mu loptu kroz noge, posle čega je usledio start Kompanija. Kompani je zakačio Žesusa, ali je lopta u međuvremenu već napustila igru. Mažić je pokazao na gol aut, a ista odluka ostala je na stanju i posle pregledanog snimka sudija pored monitora u VAR centru.

53. minut - Nejmar pada u šesnaestercu Belgije. Brazilci traže penal, a Mažić odmahuje rukom i pokazuje da se meč nastavi.

49. minut - Šansa za Brazil koja odlazi u nepovrat.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Firmino je zamenio Vilijana.

I poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Belgija vodi 2:0!

43. minut - Navijači u Brazilu šokirani trenutnim rezultatom.

41. minut - Prilika i za Belgiju. De Brujne šutira, a Alison šalje loptu u korner. Kompani je petom šutirao, a na gol liniji je siguran Alison.

37. minut - Nova šansa za Brazil. Kutinjo šutira, a Kurtoa loptu šalje u korner. Posle kornera odlično je intervenisala odbrana "crvenih đavola".

34. minut - Ovaj podatak sigurno niste znali!

31. minut - GOLLLL!!!! De Brujne je posle kontre probušio mrežu Alisona!

26. minut - Brazil napada, Belgija preti iz kontri. Marselo šutira, a Kurtoa je siguran na golu.

23. minut - Navijači Brazila i Belgije su hit u Kazanju!

19. minut - Kutinjo šutira, a Kurtoa je siguran na golu Belgije.

15. minut - Nova opasnost pred golom Belgije. Odbrana "crvenih đavola" panično interveniše i otklanja opasnost.

13. minut - GOLLLLL!!! Belgija vodi autogolom Fernandinja!

10. minut - Brazil napada, novi korner za "karioke". Posle kornera panika u odbrambenim redovima Belgijanaca, ali nema opasnosti po gol Kurtoe.

8. minut - Čadli je imao šansu za Belgiju, a njegov udarac završio je pored stative.

7. minut - Velika prilika za Brazil. Tijago Silva je pogodio stativu.

1. minut - Utakmica je počela.

Utakmica se igra na "Kazanj areni", a pravdu će deliti najbolji srpski arbitar Milorad Mažić.