SPREMNI ZA RUSIJU: Neko novo lice Srbije - "Orlovi" plesali protiv Bolivije

09.06.2018

14:54 >> 17:48

Srbija je spremna za Svetsko prvenstvo! U poslednjoj proveri pred put u Rusiju, naši fudbaleri bili su bolji od Bolivije - 5:1 (4:0).

Posle blede predstave protiv Čilea, "orlovi" su ovoga puta popravili utisak. Istina, Bolivija nije rival iz svetskog vrha niti je to ekipa koja po kvalitetu može da nam parira, ali čini se da je ekipi Mladena Krstajića baš ovako nešto trebalo.

Selektor je na teren poslao sastav koji bi 17. Juna protiv Kostarike trebalo da istrči na teren: Stojković, Kolarov, Tošić, Milenković, Ivanović, Sergej, Matić, Kostić, Tadić, Ljajić, Mitrović.

I od starta naš tim je igrao sjajno. Mitrović je postigao dva gola (u prvom poluvremenu), strelac je bio i sjajni Ljajić, dok je u prvom delu susreta i Ivanović pogodio. Iskusni defanzivac bio je strelac na susretu u kojem je stigao Dejana Stankovića po broju utakmica u dresu "orlova" (po 103 meča).

Ređale su se dobre akcije i potezi, a naši momci su pokazali da znaju da igraju fudbal.

U nastavku Matić je mesto ustupio Milivojeviću, a formacija je ostala ista. Već u 48. minutu primili smo gol. Sevnula je kontra, a Kampos je bez mnogo problema matirao Stojkovića.

Upravo ovaj detalj može da zabrine Krstajića, jer smo suviše lako dozvolili rivalu da postigne gol. Na Svetskom prvenstvu se ovako nešto neće praštati.

U nastavku Srbija je malo spustila gas, a Mitrović je u 68. minutu postigao strašan gol! Bio je to njegov prvi het-trik u karijeri i sjajan način da se zaokruži pobeda.

Naravno, u Rusiji nas čeka mnogo teži posao, ali ovo obećava. Sada se lakše diše, „orlovi“ su raširili krila i spremni su da naprave iznenađenje.

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je završena, dobra uvertira pred Svetsko prvenstvo.

84. minut - Izlazi Tadić, u igri je Radonjić.

80. minut - Umesto Stojkovića na golu je Rajković.

75. minut - Tempo igre je malo opao.

70. minut - Mitrović izlazi na terenu je Prijović.

68. minut - GOOOOOLLLL - Mitrović još jednom! Njegov treći gol - 5:1!

67. minut - Tošić izlazi, na terenu je Rukavina.

63. minut - Sergej izlazi iz igre, na terenu je Grujić.

60. minut - Tadić je još jednom pokušao, ali je Viskara dobro odbranio.

56. minut - Kostić je odlično šutirao, ali lopta nije htela u gol.

48. minut - Srbija je prmila naivan gol. Sevnula je kontra, a Kampos je pogodio - 4:1.

46. minut - Meč je nastavljen. Umesto Matića na terenu je Luka Milivojević.

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je završeno...

42. minut - GOOOOOLLLL - Ivanović je strelac i to posle strašne akcije Srbije - 4:0!

36. minut - Ljajić je izveo korner, Matić je skočio i pogodio prečku.

35. minut - Srbija nastavlja da napada, Ivanović je dobro šutirao, ali odlično je reagovala odbrana Bolivije.

33. minut - Pokušao je Tadić sa distance, ali nije uspeo da pogodi metu.

30. minut - Malo je pao tempo igre, "orlovi" još uvek imaju loptu u svom posedu.

21. minut - GOOOOLLLL - Ljajić za Mitrovića i naša selekcija vodi 3:0!

19. minut - GOOLLLLL - "Orlovi" su duplirali prednost posle odlične akcije - strelac je Ljajić!

17. minut - Srbija drži loptu u svom posedu, vidljiva je razlika u kvalitetu.

11. minut - Šutirao je Mitrović, ali nije bilo opasnosti po gol rivala.

9. minut - Nikola Milenković zaradio je žuti karton.

4. minut - GOOOOLLLL - Srbija vodi! Posle odličnog kornera Ljajića, Mitrović je zatresao mrežu rivala - 1:0!

1. minut - Utakmica je počela!

18.00 - Na tribinama je čovek koji mnogo voli Baneta Ivanovića! O čemu je reč, pogledajte OVDE.

17.40 - Navijači Srbije polako stižu na stadion:

RepublikaFoto: ST/S.Marjanović

17.28 - Evo i formacije Srbije:

17.20 - Branislav Ivanović sada ima 103 nastupa za nacionalni tim, kao i Dejan Stanković.

16.52 - Kako sada stvari stoje, ovo bi lako mogao da bude tim koji će Krstajić izvesti na startu SP.

16.51 - Evo i sastava Srbije: Stojković, Milenković, Ivanović, Tošić, Kolarov, Matić, Milinković-Savić, Ljajić, Tadić, Kostić, Mitrović.

16.50  - Pripreme u Austriji se bliže kraju, a posle meča sa Čileom, naši momci daće sve od sebe da poprave utisak.