GOLEADA U LŠ: Liverpul deklasirao Siti, Barsa autogolovima do pobede protiv Rome!

04.04.2018

18:04 >> 20:37

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu ekipu Mančester sitija 3:0 u prvom meču 1/4 finala Lige šampiona, dok je Barselona bila bolja od Rome 4:1.

Slavlje fudbalera Liverpula

Fudbaleri Liverpula i Barselone nalaze se na korak od plasmana u polufinale Lige šampiona.

Liverpul je tri gola postigao u prvom poluvremenu i to za 31. minut. U strelce su se upisali Salah u 12, Okslejd-Čembrlen u 21. i Mane u 31. minutu.

Revanš meč će biti odigran 10. aprila u Mančesteru.

Barselona je na svom terenu pobedila Romu 4:1. Ono što je zanimljivo je da su prva dva pogotka za Barselonu postigli igrači Rome. Ekipa sa Nou Kampa povela je autogolom De Rosija u 38. minutu. Katalonski klub je u 55. minutu povisio na 2:0 autogolom Manolasa. Samo četiri minuta kasnije bilo je 3:0, a ovog puta u strelce se upisao Pike. Edin Džeko je u 80. minutu smanjio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Suarez u 87. minutu.

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Romu.

Revanš meč je na programu 10. aprila u Rimu.

Barselona - Roma 4:1

TOK MEČA:

90+3. minut
- Kraj utakmice. Barselona je slavila sa 4:1!
87. minut - GOLLLL!!! Barsa vodi 4:1. Mrežu Rome je pogodio Luis Suarez.

80. minut - GOLLL za Romu! Džeko se upisao u strelce.

68. minut - Barselona sigurnom igrom održava visoko vođstvo.
59. minut - GOLLLL!!! 3:0 za Barselonu. Ovog puta u strelce se upisao Pike. Suarez je šutirao, a golman Rome je kratko odbio, ali samo na nogu Pikeu koji pogađa za 3:0.

56. minut - GOLLLL!!! 2:0 za Barselonu. Opet autogol, ovog puta Manolas. Umtitija pogađa stativu. Lopta se odbija do Manolasa koji je uklizao i prevario svog golmana.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Velika šansa za Romu! Peroti je bio usamljen, ali je loše šutirao glavom.

I poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Domaći tim vodi 1:0!
42. minut - Velika šansa za Romu. Slobodan udarac za goste sa oko 19 metara, a lopta je pogodila živi zid posle udarca Kolarova.
38. minut - GOLLLL!! Barsa vodi 1:0! De Rosi je nespretnom intervencijom zatresao mrežu Rome. Inijesta je pokušao da proigra Mesija, a De Rosi je uklizao i pogodio sopstvenu mrežu sa ivice kaznenog prostora.

28. minut - Novi pokušaj Suareza, oštro je šutirao sa leve strane, ali golman Alison izuzetno reaguje.
22. minut - Barselona ima inicijativu, ali se Roma dobro brani.
18. minut - Rakitić je pogodio stativu. Barselona ima ofanzivu od početka utakmice
10. minut - Roma je tražila penal, pošto je u šesnaestercu domaćeg tima oboren Džeko. Sudija je pokazao da se meč nastavi.

7. minut - Poništen gol Barseloni. Suarez je postigao gol, koji je opravdano poništen.

1. minut - Utakmica je počela

Liverpul - Mančester siti 3:0

TOK MEČA:

90+3. minut -
Kraj utakmice. Liverpul je slavio sa 3:0!
84. minut - Siti postiže gol preko Sanea, ali je on poništen zbog ofsajda. igrači Sitija su protestovali, ali sudije nisu htele da promene odluku. Ostaje dilema da je bilo ofsajda u začetku akcije.
80. minut - Bezidejni napadi fudbalera Mančester sitija. Igrači "građana" su sve nervozniji
62. minut - Nema promene rezultata u Liverpulu. Gosti imaju inicijativu, a Liverpul se dobro brani.
52. minut - Velika prilika za Siti. Sane je šutirao pored gola. Salah zbog povrede napušta teren
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Liverpul vodi 3:0!
38. minut - Liverpul i pored visokog vođstva nastavlja sa napadima
31. minut - GOLLLLL!!!! Mane za 3:0. Enfild je na nogama!

20. minut - GOL!!!!! Liverpul vodi 2:0!!!! Čemberlejn! Bomba sa preko 20 metara, Ederson je nemoćan, velika prednost za Liverpul. Enfild gori!

12. minut - GOLLLL!!! Liverpul vodi golom Salaha. Izgleda da je jedan igrač Liverpula bio u ofsajdu u početku akcije. Međutim, sudije su pokazale da se meč nastavi, a u nastavku akcije Salah je zatresao mrežu gostiju.

Poznati su sastavi timova:

Barselona je favorit protiv Rome. Rimljani još uvek pamte poraz od Barselone od pre tri godine kada je bilo čak 6:1 za katalonski klub. Barselona ima pozitivan skor sa italijanskim klubovima, a ekipe sa Apenina leže najboljem fudbaleru ekipe sa Nou Kampa, Lionelu Mesiju (12 golova u 19 utakmica).

Odbrana Rome biće na velikim mukama, a desnu stranu držaće kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov. Srbin bi na ovom meču mogao da zaustavi Mesija.

U drugom meču četvrtfinala sastaće se Liverpul i Mančester siti. Meč dva najefikasnija tima u Premijer ligi verovatno je najzanimljiviji u ovoj fazi Lige šampiona. Liverpul je jedini koji ove sezone u domaćem prvenstvu naneo poraz "građanima". Siti je na poslednjih osam utakmica doživeo čak 5 poraza od Liverpula. Liverpul najveće nade polaže u efikasan napad, pre svih u Mohameda Salaha, jednog od najboljih igrača u Evropi u ovom trenutku (postigao 37 golova, računajući sva takmičenja).