SERIJA A: Kolarov i Ljajić asistenti; Slavlje Rome poraz Torina

16:23

U 29. kolu Serije A, fudbaleri Milana i Rome zabeležili su nove važne pobede u borbi za četvrto mesto.

RepublikaFoto: instagram.com/acmilan
Fudbaleri Milana

Milan je posle dva preokreta, pobedio Kijevo rezultatom 3:2, dok je Roma kao gost bila bolja od Krotonea - 0:2.

Čalanoglu je u 10. minutu doveo Milan do prednosti da bi Kjevo, za dva minuta golovima Stepisnkog i Inglesa preokrenuo rezultat.

Gatuzovi izabranici su se opet probudili u drugom poluvremenu, i posle dva odbitka došli do velikog preokreta.

Prvo je u 54. Kutrone pokupio na petercu odbijenu loptu i lako je pogodio za 2:2.

U 82. minutu Andre Silva se posle kornera i odbijene lopte našao na pravom mestu i zakucao u mrežu za 3:2.

U poslednjim trenucima, Milan je mogao i do četvrtog gola, ali je Frenk Kesi promašio jedanaesterac.

RepublikaFoto: instagram.com/officialasroma
Fudbaleri Rome

Roma je daleko lakše došla do bodova, Krotone nije uspeo da pruži ozbiljniji otpor.

U 39. minutu, Aleksandar Kolarov je asistirao El Šaraviju, koji pogađa za 0:1. Konačnih 0:2 postavio je Naingolan u 75. minutu posle Florencijeve asistencije.

U ostalim mečevima, Fiorentina je u finišu slavila protiv Torina, iako je Beloti konačno proradio i u 86. minutu doneo izjednačenje "bikovima" i to posle asistencije našeg Adema Ljajića.

Posle prelepe uigrane akcije, Ljajić je iz slobodnog udarca bocnuo do Belotija, koji maestralnim volej udarcem pogađa za 1:1.

Ipak, u nadoknadi vremena, penal za Fiorentinu, Terau je precizan za konačnih 1:2.

Atalanta je petardirala Veronu u gostima za koju je svih 90 minuta igrao Jagoš Vuković. Ipak, Josip Iličić je bio nezaustavljiv, postigao je het-trik za veliku pobedu Atalante.

Benevento je u nadoknadi vremena takođe prokockao pobedu, Pavoleti je u nadoknadi vremena postavio 1:1 i doneo izjednačenje, a potom je Barela iz penala u 96. minutu doneo pobedu Kaljariju.