LIGA ŠAMPIONA: De Hea činio čuda, majstor Fred šokirao Romu

21.02.2018

19:45 >> 21:38

U prvim mečevima osmine finala Lige šampiona, Sevilja i Mančeser junajted odigrali su bez golova, dok je Roma izgubila od Šahtjora u gostima - 2:1.

Žoze Murinjo može da zahvali samo Davidu De Hei koji je činio čuda na golu "crvenih đavola". Sevilja je imala 25 šuteva, ali nije bilo šanse da lopta prođe pored Španca. U samoj završnici prvog poluvremena Murjiel je sa svega nekoliko metara šutirao glavom, a De Hea je odbranio fantastično. Njegova intevencija bila je tako dobra da mu je i napadač  tima iz Andaluzije čestitao.

Sevilja je napadala, ali jednostavno nije uspela da zatrese mrežu, pa Murinjo može zadovoljno da trlja ruke. Bila je ovo utakmicu kakvu on obožava. Naš Nemanja Matić odigrao je svih 90 minuta.

„Vučici“ neće biti lako u revanšu. Šahtjor je sve samo ne lagan rival i to je pokazao na domaćem terenu.

Roma je bolje počela u Ukrajini. U 41. minutu Edin Džeko je odlično pronašao Undera, a Turčin je uspeo da pogodi gol za 0:1. Bio je to njegov četvrti pogodak na poslednjih pet utakmica u dresu „vučice“.

Domaći su uzvratili odmah na startu drugog poluvremena, Fereira je u 52. minutu izjednačio na 1:1. To nije bilo sve. Fred je u 71. minutu doneo potpuni preokret.  Brazilac je sjajno izveo “ slobodnjak“ za velikih 2:1.

Ovaj igrač je još jednom pokazao da ima magiju u nogama i da nije čudo što ga hoće Mančester siti i Pep Gvardiola.

Naš Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Romu.