MREŽE MIROVALE: Odluka u Moskvi - Zvezda pokazala zube protiv CSKA, Radonjić promašio pobedu

13.02.2018

16:03 >> 18:51

U prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope, fudbaleri Crvene zvezde na svom terenu odigrali bez golova protiv ekipe CSKA iz Moskve.

Crveno-beli su pred 35.000 navijača bili dobri u prvih 45 minuta. Pokazali su zube i publika je imala šta da vide. Jeste CSKA češće bio pred golom domaćih, ali...

Najveću šansu promašio je Nemanja Radonjić. Oteo je loptu rivalu, krenuo sam ka golu, gotovo ceo stadion već je video loptu u mreži, ipak, Zvezdin biser je u 35. minutu šutirao direktno u golmana Akinfejeva koji nije imao većih problema da zaustavi njegov pokušaj.

RepublikaFoto: Stasport

CSKA je pretio preko Vitinja i Muse, a velika borba vodila se na sredini terena.

Sjajnu šansu u drugom delu imao je Le Talek, ali je golman Akinfejev sjajno intervenisao.

Zvezda je pokazala da može, i uz malo sreće, crveno-beli imaju čemu da se nadaju u revanšu, koji je za tačno osam dana u Moskvi (21. februar).

TOK UTAKMICE:

Drugo poluvreme: Odluka u Moskvi

90. minut - Utakmica je završena!

85. minut - Iz igre izlazi Pešić na terenu je Račić.

84. minut - CSKA još jednom preti sa distance, šutirao je Vitinjo, ali nije pogodio metu.

80. minut - Pešić je zaradio ozbiljnu posekotinu na glavi, ukazuje mu se pomoć a crveno-beli su sa igračem manje na terenu.

78. minut - Prva izmena na utakmici. Radonjić izlazi, na terenu je Srnić.

76. minut - Zvezda je još jednom pretila! Ben je centrirao, Krstičić zakačio glavom loptu, ali nije pogodio metu.

66. minut - CSKA drži loptu u svom posedu. Musa je povukao kontru, ali je izostao završni pas pa nije ni bilo šuta na gol.

60. minut - Stojković je centrirao, a Ben i Rodić su zasmetali jedan drugom i izostala je prava završnica pred golom gostiju.

56. minut - Vitinjo je još jednom pokušao iz velike udaljenosti.

50. minut - Golovin je odlično šutirao, ali je Borjan bio siguran.

49. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU. Le Talek je šutirao, ali je Akinfejev još jednom bio na mestu.

48. minut - Domaći su izveli i treći korner, ali je odbrana rivala otklonila opasnost.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Navijači CSKA su zapalili baklje.

Prvo poluvreme: Radonjić promašio zicer

45. minut - Završeno je prvo poluvreme!

43. minut - Musa je pokušao iz velike udaljenosti, ali nije bilo opasnosti po Borjanov gol.

41. minut - U poslednjih nekoliko minuta lopta je u nogama ruske ekipe.

35. minut - KAKVA ŠANSA ZA CRVENU ZVEZDU! Radonjić je pobegao odbrani CSKA, izašao je sam pred gol, ali je iz izgledne pozicije šutirao pravo u golmana gostiju.

30. minut - Gosti igraju sve bolje, izveli su i peti korner na susretu, ali nije bilio opasnosti po gol Milojevićeve ekipe.

27. minut - Zvezda je pretila, Akinfejev je bio siguran (uhvatio ubacivanje Radonjića). Usledio je dobar napad CSKA, Musa je uposlio Golovina, ali ovaj nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo.

22. minut - Sevnula je kontra, Radonjić je dugo vukao loptu, ali kada je trebalo da doda, šutirao je Zvzedin biser i nije bilo opasnosti po gol gostiju.

20. minut - ZVEZDA PRETI! Ben je odlično tukao iz "slobodnjaka", lopta je otišla tik preko gola gostiju.

19. minut - Ben je bio u prodoru, Berezucki ga je zaustavio prekršajem na ivici kaznenog prostora. Odlična prilika za crveno-bele!

15. minut - Pešić igra odlično, dobro se kreće napadač crveno-belih i upravo on je najveća opasnost po gol gostiju.

14. minut - Borjan je zaplivao u prazno, gol je bio prazan, ali Musa nije uspeo da centira.

10. minut - CSKA JE IMAO VELIKI PRILIKU. Vitinjo je u kaznenom prostoru zalomio Le Taleka, imao je dosta prostora, šutirao je, ali je Borjan bio na mestu.

9. minut - Oprezni su i jedni i drugi, Zvezda je u laganom presingu, a kako vreme prolazi, pesma sa tribina je sve jača.

5. minut - Pokušao je Ben da probije po strani, ali je odbrana CSKA lako zaustavila novajliju domaćih.

2. minut - Start susreta obeležilo je ispitivanje snaga. Lopta je bila na sredini terena.

1. minut - Utakmica je počela!

RepublikaFoto: ST/S.M.

18.01 - Pred početak utakmice održan je minut ćutanja u čast ljudi stradalih u padu avionu u Rusiji.

17.59 - Stadion je solidno popunjen:

17.50 - Navijači imaju poruku za crveno-bele:

RepublikaFoto: ST/D.P.

17.32 - Zvezda će podršku imati i u Engleskoj, a Met Vajt, navijač crveno-belih iz ove zemlje, pati što nije mogao da dođe na stadion "Rajko Mitić":

17.29 - Ričmond Boaći nije ni na klupi. Evo igrača koji čekaju šansu: Supić, Gobeljić, Babić, Račić, Milijaš, Adžić, Srnić.

17.22 - Kiša ne prestaje da pada,  a navijači polako stižu na stadion:

17.20 - Kartu je moguće naći oko samog stadiona. Ima i tapkaroša, ali i ljudi koji prodaju ulaznice jer je neko odustao od odlaska na ovaj meč.

17.15 - Na oko 45 minuta do početka utakmice velika je gužva na putu do stadiona "Rajko Mitić". Mnogo ljudi je na Autokomandi, a ovako je ispred samog stadiona.

RepublikaFoto: ST/Sofija Marjanović

17.11 - Evo i sastava ekipe CSKA za ovaj susret:

17.10 - Kapitenska traka će večeras biti na Donaldovoj ruci:

17.05 - Kako se deo navijača CSKA proveo tokom puta do Beograda, možete da pročitate OVDE.

17.01 - Evo i sastava crveno-belih:

Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Jovičić, Donald - Ben, Krstičić, Radonjić - Pešić

17.00 - Posle 26 godina, fudbaleri Crvene zvezde igraju meč evropskog proleća. Crveno-beli imaju veliki motiv da pred revanš u Moskvi ostvare pozitivan rezultat.