(VIDEO) Ludi remi Liverpula i Totenhema

04.02.2018

19:06

Fudbaleri Liverpula i Totenhema igrali su nerešeno 2:2 u utakmici 26. kola Premijer lige.

Sudija Džonatan Mos bio je u centru pažnje

Liverpul je poveo golom Mohmeda Salaha u trećem minutu. Do kraja prvog poluvremena nije bilo golova.

U drugom delu meča, gosti su imali inicijativu, a prava drama viđena je u samom finišu meča. Totenhem je izjednačio u 80. minutu pogotkom Viktora Vanjajame.

Glavni sudija meča Džonatan Mos dosudio je penal za Totenhem u 87. minutu. Prethodno je napadač Totenhema Hari Kejn bio u ofsajdu, a potom je pao u šesnaestercu domaćeg tima posle duela sa golmanom Liverpula  Lorisom Kariusom. Na snimku se jasno vidi da su sudije pogrešile u obe situacije.

Hari Kejn nije uspeo da realizuje penal, pošto je Karius zaustavio njegov šut sa 11 metara.

Liverpul je ponovo poveo u 91. minutu preko Salaha. Totenhem je u 94. minutu uspeo da dođe do izjednačenja i to iz novog penala, a Kejn je ovog puta bio precizan.

Prethodno je Lamela pao u šesnaestercu Liverpula posle duela sa Van Dajkom. Mos je prvo odmahnuo rukom, ali je posle intervencije pomoćnika dodelio penal gostima, a Kejn je ovog puta bio siguran. To je njemu bio 100. gol u Premijer ligi.

Liverpul je treći na tabeli Premijer lige sa 51 bodom, dok je Totenhem peti sa 49.

Liverpul će u narednom kolu gostovati Sautemptonu, dok će Totenhem dočekati Arsenal.