19.11.2017

16:39 >> 16:40

Šalke je pred svojim fanovima bio siguran protiv Hamburgera, a ovom pobedom su igrači iz Gelezenkirhena skočili na drugu poziciju na tabeli Bundeslige, dok HSV i dalje nastavlja sa bledim izdanjima, što je usud ovog tima poslednjih nekoliko sezona.

Puno varnica je bilo na meču Šalkea i Hamburgera

Fudbaleri Šalkea pobedili su na svom stadionu ekipi Hamburgera rezultatom 2:0 (1:0) u 12. kolu Bundeslige.

Šalke je ovom pobedom skočio na drugo mesto na tabeli pošto je preskočio Lajpcig, dok je HSV u velikom problemu sa samo 10 bodova i čak četiri poraza u poslednjih pet mečeva.

Kraljevsko-plavi su do pobede stigli golovima Di Santa u 17. minutu iz penala, a konačnih 2:0 postavio je Burgštaler u 78. minutu.

U domaćem timu, srpski reprezentativac Matija Nastasić je čitav meč presedeo na klupi, dok je u gostujućem drugi "orao" Filip Kostić napustio teren u 83. minutu.