(VIDEO) Nekadašni napadač Sitija doneo titulu Korintijansu

16.11.2017

09:47

Korintijans je pobedom nad Fluminenzeom od 3:1 obezbedio tiulu prvaka Brazila tri kola pre kraja.

RepublikaFoto: youtube.com/BDV Football
Žo je najbolji strelac prvenstva sa 18 pogodaka

Najbolji strelac šampionata sa 18 golova Žo, dva puta je matirao golmana gostiju, pa je klub iz Sao Paola overio novu šampionsku titulu tri kola pre kraja takmičenja.

Prethodni put Korintijans je bio prvak 2015. godine i to pod vođstvom aktuelnog selektora Brazila Titea, a sa četiri naslova šampiona osvojenih posle 2000. godine, najbolji je klub u novom veku u brazilskom fudbalu.

Fluminenze je bolje otvorio utakmicu i poveo preko nekadašnjeg štopera Napolija Henrikea već u drugom minutu. Dugo je trebalo Korintijansu da se opasulji, a onda je magični Žo u 47. i 49. minutu totalno preokrenuo rezultat pre nego što je Žadson stavio tačku u 84. na šampionski trijumf.