HRABRA ZVEZDA UZELA BOD U LONDONU!

02.11.2017

19:39 >> 22:07

Fudbaleri Arsenala i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 0:0, utakmicu 4. kola Lige Evrope na stadionu "Emirati" u Londonu.

Nemanja Radonjić

Izabranici Vladana Milojevića  su  hrabro ušli u meč u kom su se nadigravali sa četom Arsena Vengera, u čemu su uspeli.

Na obe strane bilo je izglednih prilika, a najbliži pogotku bili su Žiru na jednoj, i Boaći na drugoj strani.

Treba izdvojiti da su crveno-beli preko Savića u prvom poluvremenu pogodili prečku, a u drugom delu utakmice nonšalantni Džek Vilšir je u stopostotnoj prilici "podbo" loptu koja je prešla preko Borjana, ali je sjajnom intervencijon Le Talek sprečio pogodak.

Arsenal je obezbedio plasman u nokaut fazu s obzirom da je na drugoj utakmici grupe Keln savladao BATE Borisov na domaćem terenu 5:2, uz gol Miloša Jojića.

Tok meča:

90 + 4 : KRAJ UTAKMICE

89. minut: Pešić je ušao umesto Radonjića

84. minut: Srnić izlazi Račić ulazi

74. minut: Opet glasni navijači Zvezde

69. minut: Iz igre izlazi Kanga a ulazi Milić

64. minut: Le Talek akrobatskim potezom uspeva da skloni loptu sa gol linije. Vilšir je prebacio Borjana ali je tu bio požrtvovani defanzivac

60. minut: Vilšir je pao u kaznenom prostoru tražeći penal, Luka Banti, sudija meča, je bio blizu i nije naseo na simuliranje

51' Slavoljub Srnić imao je solidnu priliku. Kanga je poslao loptu ka krilnom igraču Crvene zvezde, a ovaj šutirao pravo u Mejsija. u

55. minut: Sjajno Srnić ponovo pokušava da pronađe Boaćija, koj je samo trebao da je ćušne u gol. Sreća u nesreći što je Boaći bio u ofsajdu

51. minut:  Slavoljub Srnić imao je solidnu priliku posle dodavanja Kange

47. minut: Žiru preti iz daljine, lopta odlazi preko gola

46.minut: Počelo je drugo poluvreme

45. minut: Kraj prvog poluvremena

44. minut: Donald do Kange, ovaj do Boaćija, 100 postotna šansa, ali Boaći šutira preko gola, sjajna kontra u tri dodavanja

34. minut: Savić pogađa prečku, posle kratko izvedenog kornera, i centaršuta Savić pogađa okvir gola

33. minut: Borjan je sjajno izašao i zatvorio ugao Živuu koji je istračao po desnoj strani kaznenog prostora, a golman Zvezde je posle intervencije ostao bez vazduha

32. minut:  Srnić je u kaznenom prostoru Arsenala tražio Boaćija koji je kasnio, pa je lopta prohujala

Navijači Crvene zvezde su razvili transparent, u kom citiraju Nebojšu Glogovca iz filma "Munje"

24. minut: Donald se našao na travi posle duela sa igračem Arsenala ali će posle lekarske intervencije nastaviti

11. minut: U Londonu se čuje "U boj, krenite junaci svi..."

9. minut: Žiru se našao u prilici ali je Borijan bio dobro postavljen

7. minutu: Zvezda je hrabro izašla na "Emirate" da se nadigrava sa Arsenalom

1. minut: Utakmica je počela!

21:03- Podrška Zvezdi ne izostaje

Podrška u Londonu #crvenazvezdafk

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Nov 2, 2017 at 12:52pm PDT

20:37 - Slika iz autobusa crveno-belih

Probijanje ka Emirejtsu... #crvenazvezda #crvenazvezdafk #fkcz #czv #zvezda #uel #london #europaleague #arsenal

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Nov 2, 2017 at 11:17am PDT

20:35 - Najavljeni sastavi:

Crvena zvezda : Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Gobeljić - Krstičić, Donald - Srnić, Kanga, Radonjić - Boaći

Arsenal: Mejsi - Debiši, Elneni, Holding, Mejtlend-Najls, Kokelan - Vilok, Nelson - Volkot, Vilšir, Žiru