22.10.2017

14:56

Arsenal je gostovao Evertonu i spakovao je pet golova u mrežu "karamela".

Arsenal petardom častio Everton

Već u 12. minutu usledio je šok za navijače Arsenala. Preko Vejna Runija Everton je poveo i svi su pomislili da se sprema novi neuspeh "topdžija". Ipak, u finišu prvog poluvremena (40. minutu) usledilo je izjednačenje, a doneo ga je Naćo Monreal.

U nastavku smo gledali fantastičan fudbal Arsenala. Prvo je osporavani Mesut Ozil postigao sjajan gol glavom nakon centaršuta Aleksisa Sančeza, da bi Idrisa Gaj dobio crveni karton, a Lakazet povećao na 3:1.

Kada su svi mislili da će 3:1 biti konačan rezultat usledila je prava goleada u pet minuta.Na isteku regularnog toka je Remzi pogodio za 4:1, da bi Nijase pogodio mreže Arsenala posle greške Čeha koji je pokušao da ga preševa.

Konačan ishod je u petom minutu nadoknade majstorijom postavio je Aleksis Sančez koji je preševao više igrača Evertona za 5:2.