LŠ: Liverpul protutnjao Slovenijom; Seviljin potop u Moskvi; Totenhem slavi Lorisa!

17.10.2017

18:40 >> 20:55

Odigrane su utakmice u grupama E, F, G i H, u kojima smo videli ukupno 31 gol.

Liverpul ubedljiv u Sloveniji

Najefikasnije je bilo u grupi E, gde je Spartak u Moskvi savladao Sevilju 5:1. Strelci za ekipu iz Rusije bili su Promes (dva puta), Melgareho, Glušakov i Adriano, dok je jedini strelac za špansku ekipu bio Simon Ker.

U istoj grupi, već posle prvog poluvremena se znalo da će Liverpul odneti ubedljivu pobedu iz Slovenije. Već posle prvih 45. minuta bilo je 4:0, da bi u nastavku meča ekipa Jirgena Klopa postigla još tri gola.

U grupi F, Siti je na domaćem terenu savladao Napoli. Ekipa Pepa Gvardiole je vodila 2:0, golovima Sterlinga i Žezusa. Napolitanci su u prvih 45. minuta promašili penal, da bi Diarava pogodio sa bele tačke u 73. minutu.

U drugoj utakmici grupe F, Šahtjor je uspeo da preokrene rezultat protiv Fejnorda i pobedi 2:1.

U G grupi, pobede su zabeležili Lajpcig, nad Portom 3:2. Dok je ekipa Bešiktaša preokrenula na gostovanju Monaku i slavila 1:2. Duško Tošić je proveo celu utakmicu na terenu. A Milorad Mažić nije imao previše posla na meču.

Junak Totenhema je definitivno golman Ugo Loris koji nije dozvoljavao Kristijanu Ronaldu da mu zatrese mrežu iz igre. Jedino je Portugalac uspeo da savlada sjajnog Francuza sa bele tačke. Totenhem je poveo autogolom Varana u 28.minutu.

U drugom meču grupe APOEL je remizirao sa Borusijom iz Dortmunda 1:1

GRUPA  E

SPARTAK MOSKVA - SEVILJA  5:1 (Promes 18. Simon Ker 31.  Melgareho 58. Glušakov 67. Adriano 74. Promes 90. minut)

MARIBOR - LIVERPUL 0:7 (Firmino 4. 54. Koutinjo 13. Salah 20, 40. Čemberlen 86. Aleks Arnold 90. minut)

GRUPA  F

MANČESTER SITI - NAPOLI 2:1 (Sterling 9. Žezus 13. Diarava 73. minut)

FEJNORD - ŠAHTJOR DONJECK 1:2 (Berhojs 7. Bernard 24. 53. minut)

GRUPA  G

MONAKO - BEŠIKTAŠ 1:2 (Falkao 30. Doson 34. Babel 54. minut)

LAJPCIG -  PORTO 3:2 (Orban 8. Abubakar 18. Forsberg 38. Augustin 41. Markano 44. minut)