Osveta: De Brujne doneo pobedu Sitiju!

30.09.2017

18:48

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u Londonu ekipu Čelsija 1:0 u derbi utakmici 7. kola engleske Premijer lige.

Siti je stigao do nove pobede

Jedini gol na utakmici postigao je Kevin de Brujne u 67. minutu. On je bio član Čelsija od 2012. do 2014, ali se nije proslavio u londonskom klubu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, pošto oba tima nisu imala velike šanse za postizanje golova. Siti je zaigrao angažovanije u drugom delu meča, a De Brujne je iskoristio dobru asistenciju Žesusa i prevario je golmana Čelsija.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, a najveću šansu imao je Žesus u 85. minutu. Međutim, njegov udarac u poslednjem trenutku je blokirao Ridiger.

Siti deli prvo mesto na tabeli sa gradskim rivalom, Mančester junajtedom. Oba tima su sakupila po 19 bodova. Čelsi je četvrti sa 13 bodova.