"ORLOVI" POČUPALI "LALE" U PRAGU - PUKLA STOTKA: Srbija na krilima Jokića i Micića trijumfalno započela Eurobasket!

02.09.2022

17:55

Reprezentacija Srbije savladala je selekciju Holandije u 1. kolu takmičenja u grupi D Evropskog prvenstva rezultatom 100:76.

Nikola Jokić na meču protiv Holandije

"Orlovi" su upisali startne bodove zahvaljujući sjajnom tandemu Jokić/Micić. Centar Denvera je meč završio sa 19 poena, dok je MVP Evrolige upisao dabl-dabl učinak od 15 poena i 12 asistencija.

Naša selekcija je na veliki odmor otišla sa 13 poena viška (51:38), "Lale" su se vratile početkom trećeg kvartala, ali je od tada na parketu postojao samo jedan tim. Holanđane je predvodio iskusni kapiten De Jong, koji je duel okončao sa 28 poena, uz šest pogođenih trojki iz osam pokušaja.

Podsetimo, "Orlovi" će naredni duel odigrati već u subotu od 17 časova i 30 minuta, protiv domaćina Češke.

Tok susreta iz "O2 arene" mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Srbija - Holandija 100:76 (31:21, 20:17, 24:23, 25:15)

Kraj susreta - Srbija trijumfalno startovala EP!

39. minut - Ubedljivo vođstvo, "Orlovi" pred pobedom.

37. minut - Micić ima dabl-dabl (15 poena, 12 asistencija), Pešićeve izabranike očekuje lagana završnica budući da na semaforu "O2 arene" stoji 89:72...

35. minut - Ristić je bio precizan, "Orlovi" sa "plus 12" ulaze u završnih pet minuta - 84:72.

33. minut - De Jong ne posustaje, "Lale" su vezale pet poena, primoravši Pešića da uzme minut odmora pri vođstvu Srbije od 77:67. Jaramaz je, zatim, postigao ključnu trojku na isteku napada - 80:69!

31. minut - Promašaji na obe strane, obe selekcije su propustile prve napade u poslednjoj četvrtini, ali je Jagodić-Kuridža pogodio slobodna bacanja, nakon ofanzivnog skoka - 77:61.

Na kraju treće deonice Srbija vodi sa 14 poena razlike!

30. minut - Srbija sa 75:61 ulazi u poslednji kvartal.

29. minut - Sjajnu akciju Srbije okončao je Kalinić, naša selekcija ima velikih "plus 15" - 72:57!

27. minut - Jokić je anulirao petu trojku De Jonga, "Orlovi" su se ponovo odlepili - 68:54!

25. minut - Holandija je zapretila, smanjila je na 56:51, ali je onda Srbija napravila brzih 5:0 pa je razlika ponovo dvocifrena - 61:51.

23. minut - "Lale" su drugi deo igre otvorile sa 7:0, a potom je Micić bio precizan sa distance - 54:45.

21. minut - Herazi je poentirao na startu treće deonice, smanjio je na 51:40, a zatim je De Jong dao svoju čettvrtu trojku - 51:43!

Srbija vodi rezultatom 51:38 na poluvremenu!

20. minut - Raspoloženi De Jong je ponovo bio precizan sa distance za 47:35, odgovorio je Micić sjajnim prodorom i košem - 49:38!

19. minut - Micić je dao trojku posle tajm-auta, a potom je uzvratio asistenciju Jokiću, "Orlovi" vode rezultatom 47:33!

17. minut - De Jong je pogodio trojku kojom je razlika ponovo jednocifrena (42:33), što je primoralo Pešića da zatraži minut odmora.

15. minut - Davidovac je bio polovičan sa linije penala, na terenu je i oporavljeni Nedović - 39:26.

13. minut - Srbija ima 12 poena prednosti, Jokić i Marinković su upisali po devet koševa, a Kari koristi priliku da ukaže šansu praktično svim igračima.

11. minut - Ristić je najpre poentirao za 33:21, ali je potom promašio oba slobodna bacanja u narednom napadu. Ipak, Holanđani deluju nemoćno u češkoj prestonici.

"Orlovi" su stekli dvocifreni višak već nakon početne deonice!

10. minut - Trojkom Jaramaza postavljen je konačan rezultat, "orlovi" na kraju prvog kvartala vode sa 31:21!

9. minut - Kalinić je bio precizan van linije 6,75, Srbija je na "plus deset", a Micić ima već sedam asistencija - 28:18!

7. minut - Ofanzivnim skokom, pa košem Džokera Srbija je stekla dvocifrenu prednost (24:13), usledila je nesportska lična greška Klofa.

5. minut - Otvorena igra u Pragu, kapiten Lučić je postigao 17. poen za "Orlove", ali Holanđani drže priključak - 17:11.

3. minut - Sjajan početak Srbije, posle Jokićevih pet poena Marinković je nanizao dve trojke za ubedljivih 11:4.

1. minut - Prve poene za Holanđane dao je De Jong za 0:2, a uzvrattio je Jokić istom merom.

Startna postava Srbije izgleda ovako: Micić, Marinković, Kalinić, Lučić i Jokić.

Uskoro počinje meč u praškoj "O2 areni"!

Pre početka duela intoniraju se nacionalne himne Srbije i Holandije.

Denver je poželeo sreću MVP NBA lige Nikolii Jokiću, koji predvodi "orlove" na Eurobaskettu.

"Orlove" na startu takmičenja na prvenstvu Evrope čekaju "lale", čini se protivnik po meri za prvu rundu. U okviru naše grupe već su odigrana dva meča, Izrael je posle drame nadigrao Finsku, dok su Poljaci bili bolji od domaćina rezultatom 99:84.

U uvertiri za evropski šampionat, Srbija je zabeležila dve važne pobede, nad Grččkom i Turskom, u sklopu kvalifikacija za Mundobasket, a nacija očekuje da će izabranici selektora Svetislava Pešića nastaviti u istom ritmu i u Pragu.

Naša reprezentacija slovi za izrazitog favorita u duelu sa Holandijom, a prema poslednjim predikcijama favorizuje se i za zlato na prvenstvu.

Tok utakmice Srbija - Holandija možete pratiti uživo na našem portalu.